SZCHPH
SZCHPH
Dražba Koopman holubov

Autor: Pavol Babic

Dražba Koopman holu...
Najstaršie prvé Najnovšie prvé
Potvrdenie vymazania

Naozaj chcete vymazať túto tému vrátane všetkých jej príspevkov? Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

Vymazať príspevok?

Naozaj chcete vymazať tento príspevok? Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

PB
Pavol Babic
07.10.2025, 20:34
Ukončenie dražby v stredu 8.10. 2025 o 21,00
Prajem šťastný výber.
PB
Pavol Babic
06.10.2025, 20:53
Na www.holubar.sk ponúkam dva mladé holuby po Holubičia SK 15-0107-1472 Mp Igor Šillo / C & G. Koopman vnučka Mister Ermerveen. V rodokmeni sa nachádzajú najlepšie holuby V & V. Koopman
KOOPMAN holuby najlepšie páry-

• Hlavný pár 1. Kohút mal číslo NL 78-1342748 a bol kúpený od pána Ahmelna v Nieuw-Dordrecht. Tento holub bol ako ročný tretím holubom na stredné trate v WHZB a v jeho žilách kolovalo veľa krvi Janssenovcov (t. j. bratov Smeuldersovcov). Sliepka bola „Gouden Duifje“, B 81-6116734, priamo od bratov Janssenovcov v Arendonku. Matka „Gouden Duifje“ bola nevlastnou sestrou známeho „019“ bratov Janssenovcov. „De Zitter“ a „De Beatrixdoffer“ sú dvaja z najdôležitejších synov tohto hlavného páru.

• Hlavný pár 2. Kohút mal číslo B 84-6726519, „Raket 84“, priamo od bratov Janssenovcov v Arendonku. „Raket 84“ pochádza z „Jonge Raket van 76“ x „Blauw Witsnuitje“. Sliepka bola B 85-6294112, priamy potomok Louisa van Loona z Poppela. „De Eric“ a niekoľko veľmi dobrých sliepok boli najdôležitejšími potomkami tohto páru.

• Hlavný pár 3. Kohút bol NL 92-5310320, „Gentil“. Pochádza z „De Erica“ x dcéry „De Zittera“. Sliepka je B 96-6286060: „Golden Lady“. Pochádza z De Kannibaala x sestry „Ramba“ (teda bratranec x teta) a je priamym potomkom Dirka van Dijcka zo Zandhovena. Tento pár nielen odchoval „Kleine Dirka“, ale aj celú sériu výnimočných potomkov, ako napríklad „Yi Min“ a „Judy“.

„Zeno“, syn „de Beatrixdoffer“, a „Gentil“, ktorý bol krížený z „De Erica“ a dcéry „De Zittera“, zohrali obrovskú úlohu na majstrovstvách sveta, ktoré sme dosiahli v roku 1994. „Yi Min“ a „Judy“ odchovali niektoré zo súčasných najlepších holubov, ako napríklad „Amoré“ a „Ermerveens Hope“. Momentálne dôkladne hľadám štvrtý hlavný pár. A hľadám po celom svete. Posledným skutočne najlepším holubom, ktorého som odchoval, je „Gerard’s Favorite“. Tento malý zlatý nuget z roku 2003 získal okrem iného tri absolútne najvyššie ceny vo veľkom regióne. Jej otec je „De Lorris“, priamy potomok od G. a P. Lindelaufovcov z Vijlenu. „De Lorris“ je bratom „Het Mirakel“, ktorý je najlepším šprintérskym dostihovým holubom v Holandsku so štyrmi prvými cenami. Matkou psa „Gerard’s Favorite“ je „Annelies“, najlepšia pretekárska sestra „Kleine Dirk“.
Pre účasť v diskusii je potrebné prihlásenie.